Продовжується практична реалізація проекту управління освіти і науки Тернопільської міської ради та Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу із започаткування і впровадження системи неперервної освіти педагогів міста.
Діяльність із створення цієї системи розпочалася у квітні 2018 року шляхом запровадження освітньої ініціативи «Впровадження інноваційних методів комунікації між учасниками освітнього процесу як основа механізму формування якісних освітніх послуг у громаді» в рамках проекту ВАОМС «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» разом з партнерами – Тернопільською міською радою, громадськими організаціями «Нова хвиля» та «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».
Спершу – широке роз’яснення у громаді змісту ідеї та підготовку активу – безпосередніх учасників – до виконання завдань проекту. Навчанням було охоплено понад 750 педагогів, керівників закладів освіти, працівників управління і методичного центру освіти, батьківську громадськість. У роботі з активом взяли участь відомі науковці та педагоги міста, які очолили проектні групи за різними напрямками.
Пізніше до нас долучилися представники громадської організації «Тернопільський ІТ-кластер», які створили інноваційний веб-ресурс з можливістю вільного доступу до нього членів громади, впровадження дистанційних форм комунікації, запровадження інноваційних методів навчання педагогів, дітей та молоді info.osvita.te.ua.
Розроблені матеріали для започаткування діяльності у сфері післядипломної освіти і ліцензування підвищення кваліфікації педагогічних працівників м. Тернополя за 22 напрямами і 173 програмами, облаштовано аудиторію для проведення навчальних занять з педагогами в системі неперервної освіти.
У вересні 2018 року учителі інформатики закладів загальної середньої освіти м. Тернополя взяли участь у тренінгах щодо започаткування роботи веб-ресурсу, створеного для забезпечення проекту «Впровадження системи неперервної освіти педагогічних працівників м. Тернополя на засадах інноваційного освітнього середовища, компетентнісного та особистісно орієнтованого підходу».
29 жовтня до навчання долучилися заступники директорів шкіл та позашкільних установ.
Під час тренінгу заступники керівників закладів освіти ознайомилися з концептуальними положеннями новоствореної системи неперервної освіти, переліком спецкурсів, які пропонуються для педагогів міста, порядком організації навчального процесу, практично відпрацювали навички роботи з інформаційним блоком сайту.
Учасники тренінгів отримали індивідуальні логіни та коди доступу до навчальної платформи сайту, призначеної для підтримки очного навчання, організації традиційних дистанційних курсів, взаємодії між педагогами – слухачами та авторами – викладачами, ознайомились із змістом програм для підвищення кваліфікації керівників закладів освіти.
На черзі – проведення навчання та реєстрація усіх педагогів м. Тернополя на навчальній платформі проекту.