Рестарт НУШ

Під час Серпневої конференції для освітян заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків розповів про три кроки для рестарту НУШ, над якими вже працює міністерство.

Крок 1. Повернення субвенції НУШ

У 2022 році держава призупинила багато бюджетних програм розвитку, в тому числі субвенцію НУШ спрямували на військові потреби. Цього року частину фінансування на Нову українську школу повернуть завдяки залишку Освітньої субвенції в Державному бюджеті й спрямуванню їх як окремої субвенції. Зараз триває узгодження напрямів та розміру субвенції, що кошти можна буде використати на закупівлю засобів навчання для 5–6 класів і для пілотних сьомих класів НУШ на закупівлю засобів навчання, навчально-методичної літератури, мультимедійного та компʼютерного обладнання, меблів.

Субвенція також передбачатиме фінансування підвищення кваліфікації вчителів, що відбуватиметься за подібною до початкової освіти моделлю: підготовлені тренери навчатимуть учителів на місцях.

Крок 2. Друк підручників

Кошти на друк підручників минулого року спрямували на потреби оборони, тому торішні пʼятикласники не отримали підручників. Цьогоріч зовсім без підручників за новими навчальними програмами могли залишитися ще й шестикласники.

Уряду вдалося знайти кошти, аби частково покрити потребу в книжках. Цього року на друк підручників у Держбюджеті закладено 754 мільйони гривень. Ще 138,1 мільйона гривень удалося залучити завдяки міжнародним партнерам. Для 6-х класів друкуємо держкоштом 66% підручників від загальної потреби. Це такі предмети: українські мова та література, зарубіжна література, іноземна мова, історія, математика, природознавство, технології, а також підручники для національних меншин і дітей з ООП.

Для 5-х класів завдяки міжнародним партнерам уже надрукували такі предмети: українська мова, польська мова, математика, природничий цикл, очікуємо домовленостей з Радою Європи про друк підручників із географії, інформатики й мистецтва. Коштом Державного бюджету буде надрукована історія України.

Уже доставлено до обласних баз майже 4 мільйони підручників, це 82% від загального замовлення.

Розбивку за областями дивіться в таблиці.

 

За кошти Державного бюджету МОН друкує підручники для національних меншин, дітей з особливими освітніми потребами для 10 класів.

Для перших і десятих класів цьогоріч мали друкувати підручники, оскільки минуло пʼять років з часу їх друку. Проте нині учні будуть навчатися за підручниками, які вже є в школах.

Крок 3. Підготовка запуску старшої профільної школи

Восени 2023 року МОН планує презентувати для громадського обговорення Концепцію старшої профільної школи й Стандарт до неї. Ці документи передбачатимуть, що в учнівства буде гнучкість щодо вибору індивідуальної освітньої траєкторії.

Перед запуском старшої профільної школи для всієї шкільної мережі відбудеться пілотування нових моделі навчання й Стандарту.

Відновлення реформи НУШ — це виклик для МОН і всієї освітньої спільноти.

Перед міністерством стоять й інші виклики, невідʼємно повʼязані з Новою українською школою: підтримка шкіл у подоланні освітніх втрат в учнів, які виникли через часте дистанційне навчання та почасти фрагментарне здобуття освіти внаслідок бойових дій, психологічна допомога учнівству і вчительству.

За матеріалами МОН України

Copyright © 2015-2021 «Портал створено в рамках проекту «Партисипативнадемократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», якийвпроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних владза фінансової підтримки МЗС Норвегії»

Написати нам

    * обов’язкові для заповнення поля