Зменшити освітні втрати та повернути дітей до офлайн-школи — одне з головних завдань освітнього сектору України сьогодні. Серед кроків — відбудова зруйнованих агресором шкіл. Для того, щоб допомогти громадам заощадити час і кошти на проєктування нових закладів освіти, започатковано проєкт «Школа майбутнього для України». Це ініціатива уряду Литви в партнерстві з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України за сприяння Міністерства освіти і науки України.
У межах ініціативи розроблять високоякісний адаптивний проєкт школи, який буде обрано на міжнародному архітектурному конкурсі. Переможець отримає 300 000 євро на його створення. Готовий технічний проєкт школи буде безплатно надано громадам України та зацікавленим у будівництві партнерам. Проєкт допоможе будувати сучасні, інклюзивні та стійкі до викликів війни заклади освіти.
Завдання «Школи майбутнього для України» — сприяти якомога швидшому поверненню дітей до офлайн-навчання. Час, витрачений на відбудову шкіл, також має вирішальне значення.
Центральне агентство управління проєктами CPVA (Литва), що має значний досвід роботи в Україні з 2014 року, відповідає за виконання проєкту. Новий проєкт допоможе усунути затримки в плануванні й будівництві шкіл.
Конкурс буде запущено в лютому на сторінці литовського агенства CPVA. Команда архітекторів, що захоче взяти участь у конкурсі, повинна мати у своєму складі щонайменше одного архітектора, який має право практикувати в Україні, та щонайменше одного архітектора, який має право практикувати за межами України. Для того, щоб полегшити пошук команди, організатори уклали партнерство з ARCH-E (цифровою європейською платформою для конкурсів архітектурного дизайну). Українських архітекторів запрошують реєструватися, щоб потенційним партнерам з Європи та світу було легше знайти партнера з України.
За публікацією МОН України