До відома працівників закладів дошкільної освіти та батьків дошкільнят!

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про дошкільну освіту, який пропонує сім форм організації освітньої діяльності, серед яких, зокрема, є мобільні та сімейні дитсадки.

У пояснювальній записці зазначається, що законом впорядковується перелік суб’єктів освітньої діяльності, визначення їх прав та обов’язків.

«Замість чинного переліку типів закладів дошкільної освіти, яким до цього часу користувалися лише заклади дошкільної освіти, сформований новий перелік з новим терміном «форми організації освітньої діяльності». Пропонується 7 форм організації освітньої діяльності (ясельки, дитячий садочок, спеціальний дитячий садочок, мобільний дитячий садочок, сімейний дитячий садочок, центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини)», – йдеться у пояснювальній записці.

Також в ухваленому законі визначено термін «здорове освітнє середовище», уведеного Президентом України у Національній стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі (Указ Президента України від 25 травня 2020 року № 195/2020), та закріплено механізми забезпечення здорового освітнього середовища у сфері дошкільної освіти.

Закон має розширити можливості та гарантії для здобуття дошкільної освіти всіх дітей з урахуванням потреб і здібностей, зокрема дітей з особливими освітніми потребами та дітей з внутрішньо переміщених родин, забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до закладів освіти, надати дітям право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх.

Щодо педагогічних працівників – закон передбачає запровадити нові підходи до трудових відносин у закладах дошкільної освіти та нові гарантії для педагогічних працівників, сформувати системи економічних гарантій розвитку закладів дошкільної освіти та створити мотивації для інвестування в освіту.

Також закон пропонує сприяти вивченню мов міжнародного спілкування (насамперед англійської) у садочках. А ще дозволити дітям, які належать до корінних народів або національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, отримати дошкільну освіту мовою відповідного корінного народу поряд із державною мовою.

За публікаціями Укрінформ, Бабель

Copyright © 2015-2021 «Портал створено в рамках проекту «Партисипативнадемократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», якийвпроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних владза фінансової підтримки МЗС Норвегії»

Написати нам

    * обов’язкові для заповнення поля