Навички майбутнього для українських дітей

Минулого року Україна вперше долучилася до міжнародного дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН). Дослідження на національному рівні проводила ГО «ЕдКемп Україна» у співпраці з Державною службою якості України. Участь узяли майже 5 тисяч дітей із 19 регіонів. Результати є репрезентативними для всіх регіонів, окрім Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей і Криму.

1 травня на заході «Формування в учнівства життєвих навичок як нагальна умова для надолуження прогалин у навчанні», що відбувався в Києві, презентували результати дослідження навичок майбутнього в учнівства й новий проєкт із подолання освітніх втрат. Презентацію організувала громадська організація «ЕдКемп Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Опитування показало, що у старшокласників менше розвинені навички мотивації, довіри, оптимізму й упевненості, ніж у молодших учнів. Водночас молодші діти гірше вміють співпереживати й демонструють нижчі показники толерантності, відповідальності, креативності та допитливості. Загалом добре сформовані соціально-емоційні навички позитивно впливають на успішність і мотивацію до навчання.

Інвестиція в розвиток соціально-емоційних навичок у воєнні та повоєнні часи може не тільки підтримати освіту, учнівство, батьківство, педагогів, а й стати ресурсом стрімкого розвитку освіти.

З детальними результатами дослідження можна ознайомитися за покликанням.

Для розвитку м’яких навичок і подолання освітніх втрат експерти презентували платформу «ПОВІР». Її створено для підтримки учнівства, що зіткнулося з викликами в навчанні. На платформі діти зможуть «підтягнути» математику, українську та англійську мови в гейміфікованому форматі.

Апробація «ПОВІР» триватиме до кінця 2024 року й охопить 2000 дітей. Учні зможуть «підтягнути» математику, українську та англійську мови.

Освітня платформа «ПОВІР» реалізовується Українським інститутом розвитку освіти, ГО «ЕдКемп Україна», ГО «Смарт освіта» у співпраці з Організацією економічного співробітництва та розвитку і на запит держави, а саме Комітету Верховної Ради з питань науки, освіти та інновацій, Консультативної ради з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України, Міністерства освіти і науки України, платформи «Всеукраїнська школа онлайн». Підтримка надається Міжнародним фондом «Відродження», глобальним фондом «Освіта не може чекати» (Education Cannot Wait), проєктом «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

За публікацією МОН України

Copyright © 2015-2021 «Портал створено в рамках проекту «Партисипативнадемократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», якийвпроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних владза фінансової підтримки МЗС Норвегії»

Написати нам

    * обов’язкові для заповнення поля